вул. Велика Васильківська 112
(098) 361-69-95
(073) 361-69-95
ПРОДАТИ:
ОТРИМАТИ:
Зношені та пошкоджені купюри
Нажаль час і різні випадки нещадні по відношенню до грошей: банкноти старіють, мнуться, промокають, забруднюються, рвуться і поступово виходять з ладу, тобто втрачають свою платоспроможність.
Розберемося, якою вважається банкнота — платіжною чи не платіжною. Платіжні, навіть якщо вони в поганому стані, є змога обміняти, неплатіжні — ні.
Процедура обміну зношених і пошкоджених доларів, євро та інших валют складніша, ніж українських національних грошей.
Платіжними визнаються банкноти іноземної валюти, коли вони повністю відповідають встановленим банком-емітентом зразкам і зберегли такі ознаки платіжності:
-найменування банка-емітента;
-номер і серію;
-номінал цифрами та словами;
-основні зображення лицьового та зворотного боків;
-елементи захисту — водяний знак, магнітні мітки, захисні стрічку і волокна, мікро- та макротексти, голограму.
Банкноти можуть також мати незначні ознаки зношення, такі як:
-потертості та загальне забруднення (включаючи забруднення, що спричиняють локальну люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях);
-невеликі масні та інші плями, написи, відбитки штампів (за винятком штампів, які свідчать про те, що банкнота є неплатіжною), що перекривають одну з ознак платіжності не більше ніж на 20%;
-надірвані і заклеєні в будь-який спосіб, якщо кожний із надривів не перевищує однієї четвертої частини ширини банкноти та місце склеювання не заважає визначити ознаки платіжності;
-з проколами та отворами діаметром до 0,5 мм.
Такі купюри можна обміняти на купюри в нормальному стані в комерційних банках сплативши комісію. Розмір комісії кожен з них встановлює на власний розсуд. 
Якщо купюра в зовсім поганому стані і банки відмовляться брати її навіть з комісією, доведеться скористатись процедурою інкасо. 
Проводиться вона наступним чином. Ви віддаєте банку банкноту і сплачуєте комісію за її обмін. Після цього банк надішле вашу купюру банку-кореспонденту в країну походження грошей. Там його фахівці перевірять купюру і якщо визнають банкноту платоспроможною – відправлять взамін нову.
Звісно, банк не може відправити за кордон кілька купюр, а тому збирає значну партію готівки, що потребує часу. Не поспішатиме братись за обмін і банк-кореспондент – там теж черга. Тому процес заміни грошей може розтягнутись на строк від кількох місяців до 2 років.
До того ж, якщо банк-кореспондент визнає купюру надто пошкодженою для заміни, вона буде просто знищена і компенсації її власник не отримає. Від банка в Україні тут вже нічого не залежить. Оскільки процедура інкасо тривала і складна, надають її в Україні не так і багато банків. 
Отже якщо ви зіткнулись з такою проблемою звертайтесь до «Обмін Валют Світу». Ми миттєво оцінимо ступінь пошкодження грошей та обміняємо стару та зношену валюту різних країн світу в будь-якому стані з мінімальною комісією.
Для цього потрібно звернутись за консультацією по телефону або надіслати фото купюри на вайбер.